שחקנים משחק תאטרון קולנוע טלויזיה בתי ספר אודישן
 

 שחקנים - actors

אתר השחקנים והשחקניות

ליהוק למשחק בטלויזיה בקולנוע ובתאטרון

אנשי הפקה

   

   

אנשי הפקה - למאגר

מיהם הדמויות שפועלות מאחורי הקלעים ודואגות שהמוצר יהיה מושלם

 

מפיק

מפיק קולנוע או טלוויזיה הינו בעל הממון המנהל הראשי של סרט קולנוע או טלוויזיה, של כל בעלי התפקידים בסרט, ובסמכותו לגייס וכן ולפטר את הבמאי, השחקנים וכל איש צוות שהוא. תפקידיו העיקריים של המפיק:
לגייס ולארגן מימון לסרט,
לגייס, לנהל ובשעת הצורך - לפטר - אנשי צוות ושחקנים,
לתאם את עשיית הסרט בהיבט המנהלתי: תיאום רישיונות צילום במקומות ציבוריים, שינוע הצוות והציוד וכדומה,
לתאם את הפצת הסרט מול בתי קולנוע, ספריות וידאו וכדומה.
 


בהפקה אמנותית, משתתפים מגוון בעלי תפקידים של אמנים ואנשי מקצוע מוכשרים עם אמביציה שמביאה אותם לפסגת ההצלחה. ישנם בתי ספר רבים ללימודי הפקה , לימודי תאטרון , לימודי קולנוע , לימודי טלויזיה שמתמחים בנושאים שונים ושיטות לימוד שונות, לדוגמא: משחק מול מצלמה , אימפרוביזציות קריינות וכו'. ההתפתחות בתחום הקרוב ללבכם בו בא לידי ביטוי כשרון המיוחד שבכם יעזור לכם להגיע קרוב יותר להגשמת החלום.

 הלימודים יכולים להיות יקרים מאוד , אבל הם יהיו בבחינת הידע והניסיון שיפתח לכם את דרך המלך להצלחה . אם גם לך יש "סטאר קואליטי" יתכן שאת אתה הכוכב המפורסם הבא - שחקן , זמר , רקדן, בדרן , שיזכה לתהילת עולם ב סרטים , הצגות או פרסומות טלויזיה / מופעים על הבמה . עולם הבידור הישראלי מחכה לך .

אנשי אפקטים מיוחדים

אפקטים מיוחדים הם מראות מיוחדים (הנעשים בדרך כלל במחשב) שמטרתם היא להוסיף לעלילת הסרט מבלי לערער את האמינות. ישנם שני סוגים עיקריים של אפקטים מיוחדים: אפקטים פיזיים ואפקטים ממוחשבים. באפקטים ממוחשבים משתמשים בסרטים, בטלוויזיה ובתעשיית הבידור כדי ליצור אפקטים שלא ניתן להשיגם בדרכים רגילות (כמו תיאור מסע לכוכבים אחרים). בנוסף, הם משמשים כדי ליצור אפקטים שלא ניתן ליצור אותם מפני שהם יקרים מדי (כמו פיצוץ ענקי)והם משמשים כדי לחזק דברים שכבר צולמו על ידי מחיקה, הוספה או ליטוש חפצים אשר נמצאים בסצנה.
אפקטים פיזיים , אנשי פירוטכניקה ממונים על אפקטים הנוצרים במציאות ולא על ידי מחשב ושאמורים לדמות סיטואציות שונות, כגון פיצוצים, מפולות, פציעות, פגיעות ירי, שרפות וכו' על ידי שיטות נשלטות ובטוחות (לרוב בעזרת חומרי נפץ פירוטכניים).
11.jpg

עורכים

העורך הינו אמן שתפקידו להרכיב צילומים  וקולות לרצפים "סיקוונסים" . זוהי האמנות היחידה שייחודית לתחום הקולנוע והיא שקובעת את התוצאה הסופית והאיכות של הסרט

אנשי קול

סאונד מן שינהל יספק ויפקח על כל סוגי הקולות בכל הספקטרום הווקאלי החל מדיבורים, רעשי ורחשי רקע , מוזיקת הרקע , ויצירת האוירה המתאימה לתסריט באמצעים טכניים אלקטרוניים

במאים

במאי הוא אמן המתמחה באמנות הבמה. תפקידו להמחיז טקסט ולהופכו לתוצר אמנותי.
ישנם ארבעה סוגים עיקריים של במאים:
במאי קולנוע - במאי שתפקידו להפוך תסריט לתוצר קולנועי
במאי תיאטרון - במאי שתפקידו להפוך מחזה להצגה
במאי טלוויזיה - במאי שתפקידו להפוך יצירה כלשהי לתוכנית טלוויזיונית (לדוגמא: סדרה המבוססת על ספר)
במאי רדיו - במאי שמעבד יצירות כך שיתאימו לשידור רדיו
 

תסריטאים

תסריטאות היא מקצוע הנלמד במסגרת בתי ספר לקולנוע ובמסגרת חוגים לקולנוע באוניברסיטאות או מכללות. עם זאת, בגלל אופיו המילולי של תסריט, עוסקים בכתיבת תסריטים לעתים גם סופרים שאינם תסריטאים במקצועם, לעתים בעיבוד של ספר שכתבו לתסריט.
 

תאורנים

איש תאורה תפקידו לנהל לפקח ולספק את כל סוגי התאורה הנדרשים על פי התסריט בכל מגוון הספקטרום החל  מאור שמש, תאורת חדר , אור הנר ועד לחושך מוחלט באמצעות כלים ועזרים מכניים וחשמליים

צלמיםצלמי וידיאו

אלה העוסקים בצילום סטילס או וידיאו , רכשו נסיון ומביאים איתם כשרון ויכולת ביטוי שירתק את מי שמתבונן בתוצאה

מאפרות

שינוי דמות בסרט או הצגה באמצעות צבע וחומרי מילוי המשווים לדמות את האופי הנדרש לתסריט כמו כן איפור משמש ליצירת אשליה של פגמים במקרה הצורך (כוויות, צלקות וכו').
 

  

  

המידע באתר זה הינו כללי בלבד ומטרתו להוסיף לקורא ידי בתחום , אין בידע משום מתן יעוץ , הכותב אינו יועץ ואין לאתר או לבעליו כל אחריות  לביצוע מי מן הדברים הכתובים בו.
צ'רטרס טיסות שכר מוזלות טיסה לחו"ל דילים      בית המקדש , הכותל המערבי , כותל , הר הבית      שחקנים משחק תאטרון קולנוע טלויזיה בתי ספר למשחק