אימפרוביזציה אלתור במשחק
 

 שחקנים - actors

אתר השחקנים והשחקניות

ליהוק למשחק בטלויזיה בקולנוע ובתאטרון

אילתור אימפרוביזציה

   

   

אלתור - אימפרוביזציה

 
 

אמנות האימפרוביזציה אשר ידוע גם בשמה כאמנות האלתור שבהם השחקנים מתאמנים בטכניקות משחק ספונטאניות. ע"פ רוב השחקנים מקבלים ונעזרים בחוות הדעת של הקהל בעת ההצגה ומאלתרים את ההמשך תוך התייחסות אליה. הצגת האימפרוב הינה על פי רוב אך לא רק הצגה בעלת קווי מאפיינים היתוליים וקומיים.
הרבה שחקני אימפרוב עובדים בין היתר כשחקני טקסט מוכן, והאמנות עצמה, היצירתיות, שקיפות, ספונטאניות וכד הינם עזרים חשובים לאופיו ומשחקו של כל שחקן.

האימפרוב, מסווג ומחולק לשני סוגים:

מופע קומי סאטירי אשר מתחיל במילה משפט או נושא אותו מציע הקהל אשר שולח את השחקנים להצגה מאולתרת ע"פ השקפת עולמם ומצב רוחם באותו זמן נתון. הרעיון הכללי נוצר כמעט תמיד במהלך המופע ותוך כדי זרימה חופשית יחסית של השחקנים לכיוון זה או אחר.

 לאחר שהרעיון התווה את צורתו במהלך המשחק המאולתר הרי שהמופע מגבש עצמו ו"הולך" לכיוון מסוים, ע"פ רוב בקו סאטירי וקומי.האימפרוב הינו כלי חשוב לשחקני תיאטרון בעיקר היות והוא מפתח בשחקן תכונות אופי אשר עוזרות לו הן כשחקן בודד והן כשחקן בצוות. השחקנים המנוסים באמנות זו חייבים ל"הקשיב" לשחקנים האחרים, לזהות ללא מילים כיצד ולאיזה כיוון חברייהם למשחק מעוניינים למשוך את ההצגה ולהתאים עצמם האחד לשני. האימפרוב בדרך זו משפר את ביטול העצמי לטובת הקבוצה.

שחקנים רבים אשר עובדים הן בתעשיית הסרטים הטלוויזיה והתיאטרון, משתמשים באמנות אילתור על מנת לשפר את כישוריהם ולהפוך לשחקנים טובים ומקצועיים יותר.
 

 

האמפרוב עצמו הוא אמנות במה מוכרת מאוד בארה"ב, בייחוד בשיקאגו וניו יורק ומומחים בתחום מגדירים אותה כאמנות אשר תורמת הרבה לאופיו ותפקודם על הבמה של השחקנים השונים המיישמים אותה. כאמור, ע"פ רוב הצגת אימפרוב תורכב ממספר קטעים אשר אין ביניהם קשר כלשהו וכל קטע עומד בפני עצמו לאחר שורה או משפט שהציע הקהל.

תשאלו כל תושב על פני כדור הארץ מה יש בנו הישראלים שאין בשום תושב כדור הארץ - מה יחודנו והתשובה תהיה כושר האיתור הוא זה שהביא אותנו להשגים בתחומים שונים והנה כמה דוגמאות:

אלתור בסטנט אפ היתולי

אלתור בתאטרון

אלתור בסרט

אלתור בציור

אלתור בפיסול

אלתור במוזיקה

אלתור בריקוד

אלתור בניהול

האלתור הינו תכונה מולדת אך אפשר לשפרו באמצעות לימוד וטכניקה אותם מלמדים בבתי ספר וכן גם מאמנים מיוחדים.

אם גם אתם מעוניינים ללמוד טכניקה זאת אנא פנו אלינו במייל -

 לימודי אימפרוביצזיה - שלח מייל

 

   בהפקה אמנותית, משתתפים מגוון בעלי תפקידים של אמנים ואנשי מקצוע מוכשרים עם אמביציה שמביאה אותם לפסגת ההצלחה. ישנם בתי ספר רבים ללימודי הפקה , לימודי תאטרון , לימודי קולנוע , לימודי טלויזיה שמתמחים בנושאים שונים ושיטות לימוד שונות, לדוגמא: משחק מול מצלמה , אימפרוביזציות קריינות וכו'. ההתפתחות בתחום הקרוב ללבכם בו בא לידי ביטוי כשרון המיוחד שבכם יעזור לכם להגיע קרוב יותר להגשמת החלום. הלימודים יכולים להיות יקרים מאוד , אבל הם יהיו בבחינת הידע והניסיון שיפתח לכם את דרך המלך להצלחה . אם גם לך יש "סטאר קואליטי" יתכן שאת אתה הכוכב המפורסם הבא - שחקן , זמר , רקדן, בדרן , שיזכה לתהילת עולם ב סרטים , הצגות או פרסומות טלויזיה / מופעים על הבמה . עולם הבידור הישראלי מחכה לך .

המידע באתר זה הינו כללי בלבד ומטרתו להוסיף לקורא ידי בתחום , אין בידע משום מתן יעוץ , הכותב אינו יועץ ואין לאתר או לבעליו כל אחריות  לביצוע מי מן הדברים הכתובים בו.
צ'רטרס טיסות שכר מוזלות טיסה לחו"ל דילים      בית המקדש , הכותל המערבי , כותל , הר הבית      שחקנים משחק תאטרון קולנוע טלויזיה בתי ספר למשחק